o BDB Consulting

BDB Consulting to zespół ekspertów i praktyków. Możesz nam zaufać

BDB Consulting to kompleksowe i skuteczne wsparcie dla Twojego biznesu w obszarach prawa, księgowości, kadr, doradztwa finansowego.

Zawsze tam, gdzie nas potrzebujesz.

BDB Consulting to...

U nas poczujesz się jak w domu. 

Szanujemy Twoje zdanie – ponieważ to Ty znasz swoją firmę najlepiej. 

a rozwój Twojego biznesu to dla nas powód do dumy. 

Droga do sukcesu

Poznaj naszą historię

Dobry początek

BDB Consulting stworzyliśmy w 1994 roku w Łodzi – uważnie obserwowaliśmy wymagania klientów i zauważyliśmy, że szukają oni czegoś więcej, niż firmy świadczącej tylko jeden rodzaj usług, którym wówczas, w naszym przypadku było badanie sprawozdań finansowych.

Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na rozwinięcie naszych kompetencji, powiększenie zespołu, aby móc zaoferować kompleksowe wsparcie w księgowości, rachunkowości, finansach oraz doradztwie prawnym i podatkowym. Wkrótce dołączyć do oferty usługi szkoleniowe.

Nieustanny rozwój

Poszerzając zakres kompetencji zespołu BDB Consulting szczególną wagę przykładaliśmy do jakości naszych usług – inwestowaliśmy w wiedzę naszych pracowników i stwarzaliśmy im najlepsze warunki do rozwoju. Wiedzieliśmy, że tylko w ten sposób, możemy zaoferować naszym klientom usługi najwyższej jakości.

Cieszymy się, że nasi pracownicy lubią u nas pracować i wierzymy, że grono naszych specjalistów będzie się sukcesywnie powiększać, ponieważ naszą siłą są zróżnicowane kompetencje. Zespół BDB Consulting składa się z, certyfikowanych księgowych, radców prawnych i adwokatów, a także współpracujących z nami biegłych rewidentów gotowych służyć Ci pomocą.

Na dobrej drodze do sukcesu

Sukcesy naszych klientów utwierdzają w przekonaniu, że obraliśmy dobrą drogę – mamy nadzieję, że dołączysz do nas i będziemy mogli pomóc Ci w osiągnięciu rynkowego sukcesu.

Jak pracujemy?

Tak, jak oczekują tego klienci – po prostu.

Wieloletnia współpraca z naszymi klientami umożliwiła nam stworzenie systemu pracy, który się sprawdza – działamy szybko i skutecznie, jesteśmy zawsze otwarci na sugestie naszych klientów, komunikujemy się w sposób szczery i zrozumiały, dbamy o terminowość i zawsze jesteśmy „na czasie”. 

Naszym klientom zapewniamy stały kontakt: telefoniczny, e-mailowy i via dedykowane komunikatory zapewniające poufność prowadzonej korespondencji oraz nowoczesne i odpowiednio skonfigurowane narzędzia pracy, dopasowane do ich wymagań – między innym oprogramowania firmy Comarch i ENOVA365.

Z kim (współ) pracujemy?

(Współ)pracujemy z średnimi i małymi przedsiębiorcami, z menedżerami zarządzającymi wielkimi zespołami i właścicielami rodzinnych biznesów, z organizacjami społecznymi, partiami politycznymi i osobami fizycznymi – dla nas najważniejsza jest wiara w nasz wspólny sukces i gotowość do zmian na dobre i na lepsze.

Dla zbudowania pewności wśród klientów, że stosowane przez nas normy jakościowe i bezpieczeństwo informacji są spełnione w każdej minucie naszej pracy, wdrożyliśmy standardy ISO 9001 oraz ISO 27001.

Zespół BDB Consulting

Poznaj nasz zespół

radca prawny, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego oraz Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych, specjalizuje się w obsłudze korporacyjnej spółek prawa handlowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w bieżącej obsłudze prawnej korporacji o zasięgu międzynarodowym; pełniła funkcję compliance officer w strukturach grupy kapitałowej. Obszarem zainteresowań – obok szeroko pojętego prawa działalności gospodarczej – jest prawo ochrony danych osobowych, prawo farmaceutyczne, procesy restrukturyzacyjne przedsiębiorców, w tym – przekształcenia form prawnych działalności gospodarczej, połączenia i podziały spółek, prawa własności intelektualnej, a także aspekty prawa pracy. Naszym klientom gwarantuje bezpieczeństwo prawne dokonywanych na co dzień transakcji, z uwzględnieniem aspektów podatkowych; zapewnia bieżącą obsługę korporacyjną spółek, realizację procesów due dilligence oraz wieloaspektową analizę organizacji firm i ich planów rozwojowych pod kątem prawnym.

prawnik, ekonomista, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Certyfikowany księgowy MF. Autor blisko 200 opracowań dla przedsiębiorców (m.in. biznes-planów, planów restrukturyzacyjnych, studiów wykonalności). Ceniony szkoleniowiec z zakresu przedsiębiorczości, w tym prawa podatkowego, prawnych i ekonomicznych aspektów podejmowania działalności gospodarczej, w tym szkoleń i doradztwa w ramach Systemu Doradztwa i Szkoleń Łódzkiego Centrum Przedsiębiorczości. Autor nowoczesnych kursów księgowości finansowanych z środków UE i autor szeregu informatorów dla przedsiębiorców dostępnych w instytucjach publicznychWieloletni członek kolegium ekspertów Prezydenta Miasta Łodzi w zakresie przedsiębiorczości i oceny biznes planów. Łączy szeroką wiedzę prawną z ekonomicznymi uwarunkowaniami prowadzonej działalności gospodarczej. Entuzjasta automatyzacji i robotyzacji procesów biznesowych. Tworzy konstrukcje prawne w celu optymalizowania ekonomicznych założeń prowadzonej działalności. W codziennej pracy najbardziej ceni skuteczność.  

absolwentka filologii angielskiej, samodzielna księgowa, asystentka działu kadrowo-płacowego. Od blisko 10 lat koordynuje przepływ informacji oraz sprawnie organizuje obieg dokumentacji tworząc archiwa i repozytoria elektroniczne. Zapewnia klientom stałe wsparcie organizacyjne i szybką pomoc w sprawach bieżących. Wykonuje specjalistyczne tłumaczenia na potrzeby klientów zagranicznych. Koordynuje przepływ informacji w sprawach związanych z realizacją usług długoterminowych.  

Dział kadrowo-płacowy

prawnik, wieloletni pracownik i dyrektor działów kadrowo-płacowych, szkoleniowiec z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, w tym w ramach Systemu Doradztwa i Szkoleń Łódzkiego Systemu Przedsiębiorczości. Od początku działalności spółki zajmuje się problematyką zatrudniania pracowników i kalkulacji wynagrodzeń, w tym wynagrodzeń dla grup zawodowych o szczególnych regulacjach w tym zakresie, jak oświata, służby mundurowe, a także zakłady produkcji rolnej i rolno-spożywczej. 

absolwent zarządzania o specjalizacji zarządzania zasobami ludzkimi. Wieloletni szef działów kadrowo-płacowych w korporacjach o zasięgu międzynarodowym oraz w agencjach pracy tymczasowej o zasięgu ogólnopolskim. Ceniony wdrożeniowiec systemów IT w działach kadrowo-płacowych o złożonej strukturze zatrudnienia. Obok bieżącej pracy z klientami spółki w sprawach zatrudniania pracowników, prowadzi audyty kadrowe i płacowe oraz szkolenia w zatrudnianiu pracowników.   

absolwentka studiów lingwistycznych, tłumacz języka włoskiego i francuskiego. Absolwentka kursów z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Od początku swojej kariery zawodowej związana z BDB CONSULTING. Odpowiada za poprawność dokumentacji kadrowej i naliczanie płac oraz za kontakty z klientami międzynarodowymi.  

Dział księgowości

ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie rachunkowości i zarządzania finansami. Od ponad 10 lat zajmuje się organizacją obiegu dokumentów i ewidencją podatkową. Opracowuje raporty i sprawozdania finansowe oraz sprawuje kompleksowy nadzór nad ich tworzeniem. Specjalizuje się we wdrażaniu usług outsourcingowych w obszarze finansów przedsiębiorstw oraz w organizacji pracy działów finansowo – księgowych. Absolwentka licznych kursów i szkoleń z zakresu problematyki rachunkowości, prawa podatkowego i zintegrowanych systemów finansowo-księgowych klasy ERP. Ustala i kontroluje procesy standaryzacji pracy zarówno zgodne z ISO 9001 i ISO 27001, jak i inne wewnętrzne procedury jakościowe. Uczestnik komisji rekrutacyjnych do działu księgowości. 

ekonomistka, absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w zakresie zarządzania i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie finansów i rachunkowości. Certyfikowana księgowa MF. Wieloletni pracownik działów księgowości korporacyjnej w międzynarodowych grupach kapitałowych. Wysoki poziom merytoryczny i znajomość procedur raportowania finansowego zawdzięcza pracy w spółce z tzw. wielkiej piątki. Posiada znajomość obsługi szeregu systemów klasy ERP zarówno na etapie działań bieżących jak i na wieloetapowych etapach wdrożeniowych. Odpowiada za ewidencję księgową i raportowanie wg. standardów grupowych dla klientów międzynarodowych.  

ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie zarządzania, specjalistka rachunkowości finansowej i podatkowej. Doświadczenie zdobywała zarówno w księgowości korporacyjnej w grupach kapitałowych spółek notowanych na GPW, jak i w spółkach świadczących usługi ousourcingowe w zakresie obsługi księgowej i podatkowej. Specjalizuje się zarówno w bieżącej ewidencji podatkowej podmiotów gospodarczych jak i w zaawansowanych konfiguracjach systemów ERP.  

ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie finansów i rachunkowości. Doświadczenie zdobywała m.in. w spółkach ubezpieczeniowych oraz w sferze budżetowej. Oprócz ewidencjonowania dokumentów i sporządzania raportów finansowych oraz zeznań i deklaracji podatkowych zajmuje się prowadzeniem szkoleń z wybranych elementów obsługi systemów finansowo – księgowych klasy ERP. Prowadzi też obsługę małych podatników oraz współpracuje z działem prawnym w zakresie oceny poprawności ewidencji oraz w czynnościach windykacyjnych prowadzonych dla klientów spółki.  

Skontaktuj się z nami

Będzie nam bardzo miło Cię poznać

Napisz do nas

Skorzystaj z formularza kontaktowego