Obsługa prawna Łódź

Jak możemy Ci pomóc?

Windykacja
należności

Postaw na sprawdzone rozwiązania–skorzystaj z naszej pomocy w kwestii windykacji należności i odzyskaj spokój.

Bieżące doradztwo prawne i podatkowe

Działaj zgodnie z prawem – wybierz porady i konsultacje prawne i podatkowe specjalistów BDB Consulting. 

Kontakt

Zmiany formy prawnej działalności

Wykorzystaj potencjał swojej firmy – z powodzeniem zmień formę prawną działalności i zachowaj efektywność

Obsługa
korporacyjna

Zapewnij swojej firmie profesjonalną pomoc–pozwól nam zadbać o obsługę korporacyjną i przekonaj się, że organizacja pracy ma znaczenie. 

Obsługa procesów restrukturyzacyjnych

Zyskaj kompleksowe wsparcie prawne w procesach restrukturyzacyjnych swojej firmy

Co wyróżnia BDB Consulting

Pomoc prawna Łódź – dlaczego warto nam ją powierzyć?

Jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby–stawiamy na partnerskie relacje i szczerość–to dla nas najlepszy fundament profesjonalnej współpracy.

Śledzimy zmiany w obowiązujących przepisach i wiemy, jak je interpretować–zawsze dla Twojego dobra.

Dajemy Ci możliwość współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin prawa–outsourcing usług prawnych BDB Consulting to oszczędność czasu i funduszy Twojej firmy. 

jesteśmy, by wam pomóc

Dołącz do grona naszych
zadowolonych klientów

Zobacz, jak na współpracy z BDB Consulting skorzystali inni.

Hanna Zdanowska

Prezydent Miasta Łodzi

Dzięki zaangażowaniu BDB CONSULTING Sp. z o.o. mieliśmy szansę zorganizować wydarzenie, w którym wzięło udział 146 uczestników. Państwa wsparcie pozwoliło nam otoczyć właściwą opieką 24 przedsięwzięcia biznesowe.

Kinga Chelińska - Barańska

Country Manager DIGITAL WORKFORCE Sp. z o.o.

Z BDB CONSULTING współpracujemy od początku naszej obecności na polskim rynku. Korzystamy z usług księgowych, kadrowych i płacowych oraz usług prawnych. Cenimy sobie szybki kontakt i indywidualne podejście do klienta. Polecam

Emil Jałocha

Prezes Zarządu Ciepłownia Sp. z o.o.

Korzystamy z usług BDB CONSULTING od bardzo wielu lat. Otrzymujemy szerokie wsparcie, w tym specjalistyczne wymagane dla naszej branży. Dla planujących długoterminową relację, polecam

Zobacz więcej opinii

Pomoc prawna łódź

Obsługa prawna

Obsługa prawna świadczona jest wyłącznie przez zewnętrzne kancelarie radców prawnych i adwokatów, w zakresie działalności wymagającej udziału radcy prawnego lub adwokata i obejmuje usługi i wsparcie ekspertów z wielu dziedzin prawa. Korzystają z niej przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa, ale również jednostki administracji publicznej, organizacje i osoby prywatne. Nawet największe przedsiębiorstwa, które posiadają własne działy prawne, korzystają z doradztwa kancelarii zewnętrznych. Zakres porad prawnych dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb klienta, a dogłębna znajomość przepisów, stosowanych interpretacji oraz możliwości prawnych oferowane w ramach tych porad, znacząco ułatwia prowadzenie przedsiębiorstwa.

Bez względu na zakres, obsługa prawna musi być kompleksowa i świadczona na jasnych, znanych klientowi zasadach. Duże znaczenie ma bogate doświadczenie i profesjonalizm kancelarii, a także zatrudnianie przez nie profesjonalistów, którzy na bieżąco aktualizują wiedzę z zakresu przepisów prawa.

Pomoc prawna w Łodzi

Porady prawne dla podmiotów gospodarczych obejmują wiele zagadnień. Głównie jest to pomoc prawna z zakresu:

 •       zmian form prawnych działalności gospodarczej,
 •       windykacji należności,
 •       doradztwa prawnego i podatkowego,
 •       obsługi korporacyjnej,
 •       postępowania sądowego i administracyjnego,
 •       obsługi procesów restrukturyzacyjnych.

Obsługa prawna w Łodzi, świadczona wyłącznie przez zewnętrzne kancelarie współpracujące z BDB Consulting, jest kompleksowym wsparciem w wielu różnych sprawach. Odbywa się ona poprzez bezpośrednią relację klienta z prawnikiem z zewnętrznej kancelarii.  Wymaga ona znajomości prawa gospodarczego, prawa spółek, prawa pracy oraz regulacji z innych obszarów. Obejmuje również przygotowanie dokumentacji oraz umów, wsparcie w negocjacjach i reprezentowanie klienta. Dzięki temu ma on możliwość bezpiecznego rozwoju oraz skutecznego zwiększania konkurencyjności.

Zmiany formy prawnej działalności

Dlaczego warto zmienić formę prawnej działalności z BDB Consulting?

Optymalizacja procesów gospodarczych związana jest często z koniecznością zmian w strukturach przedsiębiorstwa. Z pomocą BDB Consulting przekształcenie formy prawnej działalności lub restrukturyzacja mogą przynieść Twojej firmie same korzyści.

Kto może najbardziej skorzystać ze zmiany formy prawnej działalności?

Jednoosobowi przedsiębiorcy oraz spółki cywilne i jawne, które osiągnęły duże rozmiary gospodarcze. Zmiana formy prawnej działalności w takiej sytuacji jest najskuteczniejszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa i zachowania efektywności w działaniach firmy. 

Działamy kompleksowo

Zapewniamy prawidłowość dokumentacji prawnej i oferujemy sprawdzone narzędzia księgowe niezbędne do sprawnego przejścia procesu zmiany form prawnych prowadzonej działalności lub restrukturyzacji

Mamy wiedzę i doświadczenie

Przeprowadziliśmy już kilkaset, zakończonych sukcesem, zmian w strukturze firm naszych klientów–przez 25 lat naszej pracy rozwiązywaliśmy problemy, z którymi problemy miała nasza rynkowa konkurencja.

Windykacja należności

Próbujesz bezskutecznie odzyskać należności?

Zdaj się na BDB Consulting już od 10 lat w imieniu naszych klientów prowadzimy czynności windykacyjne.

Skutecznie. 

Tobie i Twojej firmie też możemy pomóc ponieważ masz do tego prawo

W ramach usługi windykacyjnej w imieniu Twojej firmy zajmiemy się:

Bieżące doradztwo prawne i podatkowe

Potrzebujesz porady prawnej bądź podatkowej?

Nasz zespół prawny, złożony z współpracujących z nami radców prawnych i adwokatów, służy Ci pomocą.

 

Pamiętaj ! Usługi prawne świadczone są wyłącznie przez zewnętrzne kancelarie radców prawnych i adwokatów, zgodnie z obowiązującymi normami wykonywania zawodów prawniczych.

 

 

Skorzystaj z naszej wiedzy i naszego doświadczenia zyskaj pewność dzięki konsultacjom prawnym i podatkowym związanym z bieżącą działalnością Twojej firmy. 

Usługi prawne świadczone są wyłącznie przez zewnętrzne kancelarie, zgodnie z obowiązującymi prawników regulacjami korporacyjnymi. 

W ramach usługi bieżącego doradztwa prawnego i podatkowego zajmiemy się:

Obsługa korporacyjna

Zajmiemy się obsługą korporacyjną Twojej firmy.

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, czy pracujesz w wielkiej korporacji działającej na rynkach międzynarodowych obsługa korporacyjna BDB Consulting jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

 

Dzięki wsparciu naszych specjalistów zyskasz pewność, że wszystkie Twoje działania i wdrożone procedury są zgodne z prawem.

W ramach usługi bieżącego doradztwa prawnego i podatkowego zajmiemy się:

Obsługa postępowań sądowych i administracyjnych

Stoimy po stronie naszych Klientów.

Zawsze występujemy po stronie naszych klientów również w przypadku toczących się postępowań . Wiedza na temat niebezpieczeństw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej umożliwia nam szybką i skuteczną odpowiedź na przewidywalne i nieprzewidywalne sytuacje

W ramach usługi bieżącego doradztwa prawnego i podatkowego zajmiemy się:

Obsługa prawna procesów restrukturyzacyjnych w Łodzi

Planujesz restrukturyzację swojej firmy?

Zgłoś się do BDB Consulting–z nami możesz liczyć na kompleksowe wsparcie w prawnych aspektach reorganizacyjnych wraz z opracowaniem dokumentacji związanej z przekształceniem, łączeniem lub podziałem przedsiębiorstw.

Sprawdź, jak możesz skorzystać z naszej pomocy w kwestiach księgowych związanych z restrukturyzacją Twojej firmy.

Prawo spółek

Obsługa prawna spółek obejmuje wszelkie sprawy z zakresu tworzenia oraz funkcjonowania spółek. Specjaliści prawa spółek w Łodzi wspierają przedsiębiorców w prowadzeniu biznesu zgodnie z obowiązującymi regulacjami. To cenna pomoc z obszaru:

 •       doradztwa,
 •       przygotowania projektów uchwał, umów, regulaminów i pozostałej dokumentacji,
 •       asystowania podczas posiedzenia wspólników,
 •       wsparcia prawnego związanego z bieżącym funkcjonowaniem,
 •       zatwierdzenia sprawozdania finansowego,
 •       reprezentowania przed sądami, urzędami itp.,
 •       audytu wewnętrznego i wielu innych.

Usługi te są w wielu przypadkach niezbędne dla efektywnego działania spółek. Współpraca ze specjalistami w dziedzinie prawa jest dla przedsiębiorców skuteczną metodą zabezpieczenia interesów i rozwoju w przyszłości. Profesjonalna firma udziela spółkom kompleksowego wsparcia, świadczy usługi w sprawach księgowych. Pomaga również w rozwiązywaniu problemów prawnych, optymalizacji podatkowej i prowadzeniu ksiąg rachunkowych.

 

Pamiętaj ! Usługi prawne świadczone są wyłącznie przez zewnętrzne kancelarie radców prawnych i adwokatów, zgodnie z obowiązującymi normami wykonywania zawodów prawniczych.

Windykacja należności

Windykacja należności obejmuje wiele działań, które mają na celu wyegzekwowanie spłaty długu. W takiej sytuacji stosuje się środki określone w przepisach prawnych. Rozpoczęcie procedury windykacyjnej może wynikać z przedłużającej się zwłoki w spłacie należności. Ma ona skłonić dłużnika do uregulowania określonych kwot. Wyspecjalizowana firma przeprowadzi ją profesjonalnie i skutecznie.

Zakres podejmowanych działań w ramach windykacji jest bardzo szeroki. Można zdecydować się na windykację polubowną, która jest łagodna dla dłużników. Ma ona na celu osiągniecie porozumienia i wypracowanie kompromisu między stronami. Firma windykacyjna np. wysyła do dłużnika monity, przypomina mu również o długu telefonicznie. W przypadku windykacji twardej, wsparcie specjalistów polega na skierowaniu sprawy na drogę postępowania sądowego lub egzekucyjnego (komorniczego).

W Łodzi windykacja należności może być zrealizowana sprawnie, dzięki profesjonalistom z firmy BDB Consulting. Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty.

 

Pamiętaj ! Usługi prawne świadczone są wyłącznie przez zewnętrzne kancelarie radców prawnych i adwokatów, zgodnie z obowiązującymi normami wykonywania zawodów prawniczych.

FAQ

Oferujemy kompleksową obsługę prawną dla klientów z Łodzi. Do naszych specjalności zalicza się m.in. windykacja należności w Łodzi. Zajmujemy się zmianami formy prawnej działalności, doradztwem podatkowym i obsługą korporacyjną. Sprawnie przeprowadzimy postępowania sądowe lub administracyjne. Poza tym posiadamy sporą wiedzę oraz doświadczenie, gdy idzie o różnego typu procesy restrukturyzacyjne. W każdym przypadku otrzymają Państwo profesjonalne wsparcie, poprzedzone dokładnym zbadaniem tematu. Skutecznie wykorzystujemy zapisy zawarte w przepisach na korzyść partnerów z miasta Łódź. Pomoc prawna zawsze jest dostosowana do potrzeb klientów, co potwierdzają ich opinie. Z naszych usług korzystają nie tylko małe firmy, ale także duże organizacje i samorządy. Tylko w samej Łodzi otoczyliśmy opieką kilkadziesiąt przedsięwzięć biznesowych, prowadzonych przez miasto.

Najlepiej opisuje nas słowo “profesjonalizm”. W przypadku pomocy prawnej w Łodzi skupia ono w sobie wiele cech. Przede wszystkim jako profesjonaliści odznaczamy się otwartością. W relacjach z partnerami stawiamy na szczerość, dlatego klienci dokładnie wiedzą, czego mogą oczekiwać. Dokładnie prezentujemy szczegóły współpracy. Do pracy podchodzimy z maksymalną rzetelnością. Zawsze dogłębnie analizujemy prowadzone sprawy. Nie stanowi to dla nas problemu, ponieważ systematycznie śledzimy zmiany w przepisach oraz ich interpretacji przez różne organy. Zapewniamy Państwu korzyść w postaci kompleksowości oferowanej usługi. Sprawami zajmujemy się na wielu płaszczyznach. Jeśli okazuje się to koniecznie, w ramach outsourcingu współpracujemy ze specjalistami reprezentującymi rozmaite dziedziny. Efektem końcowym jest oszczędność czasu oraz pieniędzy Państwa firmy.

W niektórych dziedzinach, a prawo spółek działających w mieście Łódź z pewnością do takich się zalicza, liczą się nie tylko umiejętności, ale także doświadczenie. Na szczęście dysponujemy jego sporą ilością, zdobytą na przestrzeni lat. Na rynku funkcjonujemy od 1994 roku. Od samego początku działaliśmy wielotorowo, co obecnie doskonale widać w firmowej ofercie. Dzięki temu nie boimy się podejmować trudnych spraw, wymagających ponadprzeciętnej wiedzy oraz umiejętności wykraczających poza klasyczne ramy. Zdobyte przez kilkadziesiąt lat doświadczenie nauczyło nas podchodzić do windykacji należności w Łodzi w kreatywny sposób. Procentuje to w postaci szybko oraz pozytywnie załatwionych spraw. W pracy wspieramy się nowoczesnymi technologiami. Korzystamy z zaawansowanych systemów, optymalizujących wykonywanie obowiązków, na czym w prostej linii zyskują klienci.

Prawo spółek to szerokie zagadnienie, choć przepisy są takie same dla firm z różnych części kraju np. miasta Łódź. Nasi specjaliści wesprą Państwa w prowadzeniu przedsiębiorstwa zgodnie z aktualnymi regulacjami. Pomogą przygotować umowy, uchwały, czy też regulaminy. W razie potrzeby będą asystować podczas oficjalnych posiedzeń wspólników. Oczywiście w zakres usług wchodzi poza tym reprezentowanie przed sądami lub urzędami. Jak widać mówimy o działaniach niezbędnych dla prawidłowego działania spółki, a przy okazji rozwoju firmy. Równie kompleksową pomoc oferujemy, gdy chodzi o windykację należności w Łodzi. Długi egzekwujemy skutecznie, ale zawsze w ramach prawa. Stosujemy w tym celu różne narzędzia np. monity lub polubowne sposoby załatwienia sprawy. W razie potrzeby nadzorujemy postępowanie, jeśli trafi do sądu. Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami

Będzie nam bardzo miło Cię poznać

Napisz do nas

Skorzystaj z formularza kontaktowego