Prawo spółek Łódź

 • Planujesz założyć spółkę i chcesz sprawdzić, która forma działalności będzie najkorzystniejsza dla Twojego biznesu?
 • Potrzebujesz wsparcia w codziennych wyzwaniach związanych z bieżącym funkcjonowaniem firmy?
 • Chcesz rozwiązać spółkę, minimalizując ryzyko strat finansowych i wizerunkowych?

Zadbaj o wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności. Oferujemy profesjonalne usługi doradcze w zakresie prawa spółek. Obsługujemy zarówno duże przedsiębiorstwa o zasięgu międzynarodowym, jak i firmy z sektora MŚP.

Prawo spółek Łódź

Od aspektów prawnych po korzyści biznesowe

Jakie są rodzaje spółek?

Spółka to struktura, która umożliwia osobom (zwanym wspólnikami lub akcjonariuszami) prowadzenie wspólnej działalności gospodarczej. Polscy przedsiębiorcy mogą założyć  spółkę cywilną lub handlową. Spółki handlowe z kolei dzielimy na:

 • osobowe (jawne, partnerskie, komandytowe i komandytowo-akcyjne),
 • kapitałowe (akcyjne, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, proste spółki akcyjne).

 

Wybór rodzaju spółki

 

Wybór rodzaju spółki jest uzależniony m.in. od charakteru prowadzonej działalności, sposobów pozyskiwania kapitału, liczby wspólników, formy opodatkowania i in. W przypadku spółek z o.o., akcyjnych czy komandytowo-akcyjnych do założenia spółki wymagane jest wniesienie określonego kapitału. Przedsiębiorca ma także prawo do przekształcenia spółki, tj. zmiany jej statusu prawnego (pewnym wyjątkiem jest przekształcenie spółki handlowej w cywilną).

 

Największą popularnością w Polsce cieszą się spółki cywilne oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Założenie spółki może przynieść przedsiębiorcom szereg korzyści. W zależności od rodzaju spółki oraz celów biznesowych może to być:

 • ograniczenie odpowiedzialności do wysokości kapitału wkładanego do spółki,
 • optymalizacja kosztów firmowych,
 • łatwiejszy dostęp do finansowania,
 • uczciwy i transparentny podział zysków,
 • korzyści podatkowe,
 • prawo dziedziczenia udziałów/akcji,
 • wzrost wiarygodności w oczach klientów, partnerów biznesowych i inwestorów.

Bez szczegółowej analizy rynku oraz indywidualnych celów biznesowych danej organizacji trudno jednoznacznie wskazać, jaka spółka przyniesie największe korzyści. Przed podjęciem decyzji warto więc skonsultować się ze specjalistą, aby dokładnie zrozumieć wszystkie aspekty prawne, podatkowe i finansowe związane z tym procesem. 

Czym jest prawo spółek?

Prawo spółek to gałąź prawa, która reguluje organizację, funkcjonowanie i likwidację różnych typów spółek. Może się różnić w zależności od kraju. Obejmuje kwestie związane z:

 • zakładaniem spółki,
 • odpowiedzialnością wspólników,
 • zarządzaniem spółką,
 • podziałem zysków między wspólnikami,
 • wprowadzaniem zmian w spółce,
 • rozwiązaniem spółki.

Źródłem prawa spółek są m.in. Kodeks spółek handlowych i Kodeks cywilny.

Czym-jest-prawo-spółek

Wsparcie przedsiębiorców na każdym etapie działalności biznesu

Na czym polega obsługa prawna spółek?

Prowadzenie spółki wymaga m.in. śledzenia aktualnych zmian w przepisach. Aby uniknąć potencjalnych problemów finansowych czy wizerunkowych, warto powierzyć to zadanie firmie specjalizującej się w obsłudze prawnej spółek. Jako BDB Consulting koncentrujemy się na trzech podstawowych obszarach, do których należą:

 

Zakładanie spółki

 

Wybór spółki wymaga zrozumienia różnic prawnych i podatkowych między poszczególnymi typami. Ma istotny wpływ na takie aspekty jak odpowiedzialność wspólników, zasady zarządzania czy forma opodatkowania. Doradzamy przedsiębiorcom na etapie rozpoczynania działalności gospodarczej. Pomagamy wybrać najkorzystniejszą formę organizacji, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty związane z prowadzeniem działalności w danej branży.

 

Bieżące wsparcie działalności spółki

 

Zmiany w przepisach mają wpływ na funkcjonowanie całej organizacji. Nasi specjaliści na bieżąco uaktualniają wiedzę w tym zakresie. W ramach obsługi prawnej  spółek konstruujemy umowy, uchwały, regulaminy, statuty oraz inne dokumenty niezbędne do prowadzenia działalności, zgodnie z aktualnymi przepisami. Reprezentujemy także spółkę przed odpowiednimi organami. 


Likwidacja spółki


Rozwiązanie spółki wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności, takich jak wypłata wynagrodzeń dla pracowników, podział aktywów między wspólnikami, rozwiązanie umów najmu czy leasingu, a także zgłoszenie faktu rozwiązania spółki odpowiednim organom. Wywiązanie się ze wszystkich obowiązków wymaga specjalistycznej wiedzy i zaangażowania. Oferujemy pełne wsparcie w przypadku likwidacji lub sprzedaży spółki. Pomagamy w dopełnieniu formalności związanych z przekształceniem spółki czy jej podziałem.

 

Prawo spółek w BDB Consulting – co gwarantujemy?

Terminowość

 

W przypadku sprawozdań finansowych i in. niedotrzymanie terminów określonych przepisami może nieść za sobą poważne konsekwencje prawne dla spółki. Współpracując z BDB Consulting, masz gwarancję dopełnienia wszystkich formalności w wyznaczonym czasie.

 

Kompleksową ofertę

 

Oferujemy szeroki zakres usług. Zajmujemy się pełną księgowością, wspierając firmy w prowadzeniu działalności od chwili założenia działalności do momentu likwidacji czy przekształcenia spółki (jeśli będzie taka konieczność).

 

Bezpieczeństwo

 

Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak produkty COMARCH S.A. czy SONETA Sp. z o.o. Dbamy o bezpieczeństwo danych i powierzonej nam dokumentacji.

 

Doświadczenie

 

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku doskonale znamy potrzeby klientów prowadzących działalność gospodarczą na terenie Polski. Obsługujemy spółki działające w różnych sektorach rynku.

Prawo spółek w BDB Consulting – co gwarantujemy
Prawo spółek w BDB Consulting

Profesjonalizm

 

Nasz zespół tworzą radcy prawni, adwokaci, księgowi oraz biegli rewidenci, którzy dysponują fachową wiedzą z zakresu obsługi prawnej spółek.

 

Efektywność

 

Czujemy się współodpowiedzialni za rozwój Twojej firmy. Dbamy o interesy Twojej spółki, proponując najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie obsługi prawnej i przestrzegając aktualnych przepisów.

 

Transparentną komunikację

 

Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi klientami przez cały okres współpracy. Stawiamy na jasną komunikację, bazującą na obopólnym zaufaniu. Nie jesteśmy wyłącznie firmą usługową, ale przede wszystkim partnerem biznesowym. Decydując się na obsługę prawną spółki przez firmę BDB Consulting, możesz liczyć na pełne wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności.

Zainwestuj w przyszłość i bezpieczeństwo biznesu

Zadbaj o przyszłość swojego biznesu z BDB Consulting

Współpraca z firmą zewnętrzną specjalizującą się w obsłudze prawnej spółek, to inwestycja w rozwój biznesu i jeden z elementów zarządzania ryzykiem biznesowym oraz budowania przewagi konkurencyjnej w branży.

 

 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia krótkiego formularza w zakładce Kontakt. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wątpliwości związane z zakładaniem, prowadzeniem, a także likwidacją każdego typu spółki.

Skontaktuj się z nami

Będzie nam bardzo miło Cię poznać

Napisz do nas

Skorzystaj z formularza kontaktowego