Windykacja należności Łódź

Nieopłacone faktury blokują rozwój Twojego przedsiębiorstwa? Egzekucja należności pieniężnych to sposób na uwolnienie zamrożonego kapitału. Odzyskane środki możesz przeznaczyć na realizację strategicznych celów firmowych i zbudowanie przewagi konkurencyjnej w swojej branży. Oferujemy kompleksowe usługi windykacyjne, pomagając firmom i osobom prywatnym w dochodzeniu zwrotu środków finansowych od dłużników.

Windykacja należności Łódź
od rozwiązań polubownych do sądu lub egzekucję komorniczą

Windykacja należności w Łodzi

Windykacja należności to proces odzyskiwania długów od osób lub firm, które nie uregulowały swoich zobowiązań wobec wierzycieli w wyznaczonym terminie. Proces ten może być prowadzony przez podmiot zewnętrzny, który specjalizuje się w procesach windykacyjnych, taki jak BDB Consulting z siedzibą w Łodzi.

 

Zawsze dopasowujemy zakres działań do konkretnej sytuacji – od windykacji polubownej, polegającej na wypracowaniu kompromisu między dłużnikiem a wierzycielem, po windykację twardą, czyli skierowanie sprawy do sądu lub egzekucji komorniczej.

 

Realizacją usług prawnych, zastrzeżonych dla regulowanych zawodów prawniczych, zajmują się kancelarie radców prawnych i adwokatów współpracujące z BDB Consulting.

Windykacja należności krok po kroku

Proces windykacji należności zaczyna się od kontaktu z dłużnikiem w celu przypomnienia mu o niezapłaconej należności i zachęcenia do jej uregulowania. Windykację telefoniczną przeprowadzają doświadczeni specjaliści, posługując się profesjonalnymi skryptami. W wielu przypadkach rozmowa z przedstawicielem firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu należności pozwala zakończyć proces.

 

Jeżeli dłużnik nie reaguje na pierwszą próbę kontaktu, kolejnym krokiem jest wysyłanie formalnych wezwań do zapłaty z informacją o konsekwencjach prawnych w przypadku nieuregulowania należności w terminie.

 

Ważnym elementem procesu windykacyjnego są negocjacje między dłużnikiem a wierzycielem, których celem jest znalezienie rozwiązania, które będzie jednocześnie zaspokajało wierzyciela i uwzględniało aktualną sytuację finansową dłużnika.

 

Niemożność osiągnięcia porozumienia oznacza podjęcie stosownych kroków prawnych, takich jak skierowanie sprawy do sądu. Dłużnik może otrzymać sądowny nakaz uregulowania długu. Prawo przewiduje także możliwość zaspokojenia wierzyciela poprzez egzekucję komorniczą, która może obejmować zajęcie majątku dłużnika.

 

Dokładny sposób prowadzenia działań windykacyjnych jest uzależniony od wielu czynników, m.in. rodzaju wierzytelności.

Windykacja należności krok po kroku

Holistyczne wsparcie w procesie zarządzania należnościami

Dlaczego warto postawić na współpracę z BDB Consulting?

W BDB Consulting wspieramy naszych klientów nie tylko na etapie  odzyskiwania należności, lecz również na wcześniejszym etapie ich monitorowania. Reprezentujemy firmę na spotkaniach z wierzycielami. Prowadzimy działania windykacyjne zgodnie z literą prawa. Gwarantujemy, że sposób odzyskania należności od dłużników będzie przebiegał w sposób przepisowy i terminowy.

 

Dbamy o bezpieczeństwo poufnych informacji. Zaufanie klientów jest naszym priorytetem! Działamy szybko, ale rozważnie i przede wszystkim – skutecznie. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu w branży, które pozwoliło nam wypracować unikalne know-how, które wykorzystujemy w kontaktach z dłużnikami oraz organami państwowymi.

Windykacja należności – dla kogo?

Obsługujemy zarówno duże firmy, jak i przedsiębiorstwa z sektora MŚP.

Oferujemy windykację należności m.in. dla:

  • firm działających w sektorze handlowo-usługowym,
  • instytucji finansowych,
  • organizacji non-profit,
  • właścicieli nieruchomości (zarówno prywatnych, jak i komercyjnych),
  • osób prywatnych.

Siedziba firmy BDB Consulting znajduje się na terenie Łodzi, lecz działamy także poza granicami województwa łódzkiego. Obsługujemy klientów z całej Polski i z zagranicy. Współpracujemy zarówno z firmami lokalnymi, jak i podmiotami świadczącymi usługi na rynkach międzynarodowych.

 

Nie wiesz, jak wyegzekwować zapłatę należności?

 

Dotychczasowe działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów?

 

Zapraszamy do kontaktu! Zadzwoń lub wypełnij krótki formularz dostępny w zakładce Kontakt. Pomożemy Ci odzyskać zamrożony kapitał.

Skontaktuj się z nami

Będzie nam bardzo miło Cię poznać

Napisz do nas

Skorzystaj z formularza kontaktowego