Restrukturyzacja firmy Łódź

Chcesz uchronić firmę przed upadłością?

 

Masz pomysł na wprowadzenie zmian, które zminimalizują ryzyko bankructwa firmy w przyszłości? 

 

Nadmierne zadłużenie firmy może prowadzić do niewypłacalności. Restrukturyzacja to szansa na zaspokojenie wierzycieli, a także dokonanie zmian w kluczowych obszarach funkcjonowania firmy.

 

Oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie obsługi prawnej procesów restrukturyzacyjnych. Sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Restrukturyzacja firmy Łódź
strategia przetrwania, by sprostać wyzwaniom rynkowym

Na czym polega restrukturyzacja firmy?

Restrukturyzacja to kompleksowy proces zmian w strukturze organizacyjnej i finansowej przedsiębiorstwa. Może dotyczyć zarówno dużych podmiotów, jak i firm z sektora MŚP. Celem tego procesu jest uniknięcie ogłoszenia upadłości poprzez zawarcie układu z wierzycielami.

 

Zasady restrukturyzacji reguluje Ustawa z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne. Proces ten może wiązać się z przekształceniem, podziałem przedsiębiorstwa lub połączeniem z innym podmiotem. W każdym z wymienionych przypadków konieczne będzie nieco inne postępowanie. Przeprowadzenie wszystkich działań zgodnie z prawem wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych

Rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych

Zgodnie z ustawą wyróżniamy 4 rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych:

  1. postępowanie o zatwierdzeniu układu,
  2. przyspieszone postępowanie układowe,
  3. postępowanie układowe,
  4. postępowanie sanacyjne.

Przy wyborze postępowania restrukturyzacyjnego należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: wysokość zadłużenia, liczbę wierzycieli, zachowanie zwierzchnictwa nad firmą, czas trwania postępowania, koszty postępowania restrukturyzacyjnego, a także stopień ochrony dłużnika.

 

Pamiętaj! W przypadku zadłużenia firmy czas działa na Twoją niekorzyść. Jeżeli firma jest niewypłacalna, decyzja o restrukturyzacji powinna zapaść jak najszybciej. Dzięki temu rośnie szansa na uniknięcie ogłoszenia upadłości i wdrożenie zmian, których celem jest poprawa sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.

Restrukturyzacja firmy staje się prostsza i bezpieczna

Restrukturyzacja firm w Łodzi z BDB Consulting – jak działamy?

Restrukturyzacja firmy to złożony proces, który wymaga dopełnienia wielu formalności. Jako BDB Consulting pomożemy Ci w dopełnieniu wszystkich obowiązków prawnych związanych z procesem przekształcenia organizacji.

  • Dokonamy analizy sytuacji prawnej firmy. Dobierzemy najkorzystniejszy rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego.
  • Pomożemy w ocenie prawnych konsekwencji procesu restrukturyzacji.
  • Opracujemy pełną dokumentację prawną zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym plan restrukturyzacyjny i wniosek restrukturyzacyjny, a także porozumienia z wierzycielami.
  • Służymy wsparciem w trakcie całego procesu restrukturyzacyjnego, stale monitorując postęp działań zmierzających do przekształcenia organizacji.

Nasz zespół tworzą eksperci, którzy dysponują fachową wiedzą na temat obsługi procesów restrukturyzacyjnych. Decydując się na współpracę z BDB Consulting, masz pewność, że wszystkie formalności związane z przekształceniem firmy zostaną dopełnione w terminie.

 

Działamy na rynku nieprzerwanie od 1994 roku, stale poszerzając ofertę usług prawno-księgowych. W tym czasie przeprowadziliśmy wiele procesów restrukturyzacyjnych dla firm z różnych branż, pomagając przedsiębiorstwom w uniknięciu ogłoszenia upadłości i wprowadzenia planów naprawczych.

 

Działamy w taki sposób, żeby jak najbardziej ograniczyć ryzyko związane z procesem przekształcenia firmy. Robimy wszystko, żeby zabezpieczyć interesy naszych klientów w trakcie procesu restrukturyzacji.

Kompleksowa pomoc w obsłudze prawnej procesów restrukturyzacyjnych

Potrzebujesz pomocy w wyborze rodzaju postępowania restrukturyzacyjnego?

 

Nie wiesz, w jaki sposób przygotować plan restrukturyzacyjny dla swojej firmy?

 

Wspieramy firmy na każdy etapie procesu przekształcania.

 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia krótkiego formularza w zakładce Kontakt. Nasi eksperci są także dostępni w siedzibie BDB Consulting w Łodzi. Obsługujemy firmy z województwa łódzkiego, a także pozostałych regionów kraju.

Kompleksowa pomoc w obsłudze prawnej procesów restrukturyzacyjnych

Skontaktuj się z nami

Będzie nam bardzo miło Cię poznać

Napisz do nas

Skorzystaj z formularza kontaktowego